Nasza strona wykorzystuje do działania tylko ciasteczka sesyjne, które wygasają po zamknięciu sesji przeglądarki.

NOTA PRAWNA

 1. Nazwy produktów, firm, logotypy i znaki towarowe znajdujące się na stronach firmy BALKART są chronione prawami autorskimi oraz autorskimi prawami majątkowymi i należą do ich właścicieli, a prezentowane są jedynie w zakresie niezbędnym do przedstawienia specyficznego zakresu produkcji firmy BALKART, której większość nierozerwalnie związana jest z umieszczaniem znaków zastrzeżonych na wyrobach.
 2. Żaden z produktów na którym znajduje się znak zastrzeżony nie może być reprodukowany dowolną techniką bez zgody właściciela znaku.
 3. Wszystkie wzory opatrzone znakami zastrzeżonymi, znajdujące się na stronach firmy BALKART były produkowane lub prototypowane przez firmę BALKART na zlecenie właścicieli znaków zastrzeżonych lub firm trzecich upoważnionych przez właścicieli do takiego działania.
 4. Prawa autorskie i autorskie prawa majątkowe do wszystkich wzorów użytkowych prezentowanych na stronach firmy BALKART mają swoich właścicieli.
 5. Żaden z wzorów użytkowych prezentowanych na stronach firmy BALKART nie może być reprodukowany bez zgody właściciela praw autorski i autorskich praw majątkowych do danego wzoru użytkowego.
 6. Prawa autorskie i autorskie prawa majątkowe do wzorów znajdujących się w kategoriach wyrobów uniwersalnych należą do firmy BALKART.
 7. Prawa autorskie i autorskie prawa majątkowe do wzorów znajdujących się w kategorii medali myśliwskich należą do firmy BALKART.
 8. W celu ustalenia potencjalnego właściciela praw autorskich i autorskich praw majątkowych do konkretnych wzorów użytkowych prosimy o kontakt z firmą BALKART.
 9. Produkcja i sprzedaż wyrobu według wzoru użytkowego zaprojektowanego na zlecenie klienta przez firmę BALKART nie jest równoznaczne ze sprzedażą autorskich praw majątkowych do tego wzoru.
 10. Produkty wykonywane na zlecenie przez firmę BALKART nie mogą zostać zakupione przez osobę lub firmę inną niż uprawniona ze względu na własność praw autorskich i autorskich praw majątkowych do sygnatur znajdujących się na danym produkcie.
 11. Firma BALKART nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczone na wyrobach produkowanych na zlecenie, w szczególności nie zachęca do zachowań niezgodnych z ustawą o wychowaniu w trzeźwości. Treść witryny skierowana jest do odbiorców pełnoletnich.
 12. Podane na stronie ceny są cenami orientacyjnymi i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66. Ust. 1 Kodeksu Cywilnego. Podane ceny są cenami netto, do których należy doliczyć podatek VAT w wysokości 23%.
 13. Mimo dołożenia wszelkich starań informacje zawarte na stronie mogą zawierać błędy lub nieścisłości, które nie mogą jednak być podstawą do roszczeń. Ze względu na różnice w kalibracji monitorów, kolorystyka wyrobów może odbiegać od przedstawionej na zdjęciach prezentowanych na stronie.

Aktualizacja 28.06.2016

 1. Ze względu na niedawno zaistniałą sytuację wystąpienia wątpliwości dotyczących praw własności do projektu statuetki zleconego nam do realizacji przez agencję reklamową informujemy co następuje:
  Przesyłając firmie BALKART materiały z przeznaczeniem do dalszego opracowania w tym szkice, projekty, logotypy, nazwy własne, cytaty klient musi posiadać właściwe prawa i pełnomocnictwa do posługiwania się nimi.
  Firma BALKART nie ponosi odpowiedzialności za nieuprawnione dysponowanie przez klienta materiałami obciążonymi prawami autorskimi stron trzecich.

  W niektórych przypadkach będziemy prosili naszych klientów o podpisanie dokumentu obligującego do poszanowania praw autorskich stron trzecich w formie stałego oświadczenia dotyczącego współpracy między klientem a naszą firmą, bądź dotyczącego konkretnego zamówienia na podstawie przekazanych naszej firmie do opracowania materiałów.
  Bardzo prosimy o nie traktowanie takiej procedury jako bezpośredniego oskarżenia o nieuczciwość. Ze względu na często zawiłą i nietransparentną drogę między ostatecznym klientem posiadającym prawa do danego dzieła, logo, nazwy, a producentem wyrobu proponujemy wprowadzenie podobnych procedur naszym klientom będącym dysponentami pośrednimi przekazywanych materiałów. Wprowadzenie takiego oświadczenia u każdego z dysponujących materiałami wrażliwymi na powstanie wątpliwości w zakresie praw autorskich, pozwoli uniknąć stresu i kosztów w przypadku zakwestionowania przez osoby trzecie praw do posługiwania się przekazywanymi materiałami.

 

UWAGA!!!

Zdjęcia przykładowych wyrobów znajdujące się na stronie firmy BALKART to niewielki wycinek produkcji zlecanej na przestrzeni ostatnich kilku lat. Jeżeli na stronie znajdują się zdjęcia, których prezentacji Państwo sobie nie życzą prosimy o kontakt mailowy ze wskazaniem zdjęcia oraz opisem zastrzeżeń. W uzasadnionych przypadkach zdjęcie zostanie w trybie natychmiastowym usunięte z katalogu. Ewentualne niedopatrzenia mogą wynikać z trudności w odtworzenia zleceniodawcy poszczególnych produkcji.